Kategori arşivi: Dynamic Cloud Server

VSPEX Blue Nedir ?

 

Altyapıların en büyük sorunlarından biri karmaşık yapılarıdır. Müdahale ve yönetim zorluğu nedeniyle standart sunucular bazen ciddi zaman kaybına neden olabilmektedir.

Bu sorunu çözmek için kolları sıvayan EMC, yeni VSPEX BLUE ile kolay kurulan, kolay yönetilen BT Altyapısını işletmelerin beğenisine sunuyor. 15 dakikada kurulup kullanılır hale getirilebilen EMC VSPEX BLUE tüm bt altyapı ihtiyaçlarını karşılıyor.

EMC VSPEX BLUE redefines simplicity. Consolidation. Virtual Desktops. Applications. Hybrid Cloud. Remote Office. Manage all that faster, better, simpler with VSPEX BLUE. It’s a single, very small, very smart “Hyper-Converged Infrastructure” appliance that will change how you think about IT. Unprecedented levels of performance, business agility, and reliability are all “Hyper-Simplified.” So is deployment, management, security, and scaling out to huge capacity.

 

VSPEXBLUE

xserver nedir ?

xserver natro.com tarafından satışı yapılan bir sunucu kiralama hizmeti.  Size özel sadece sizin için çalışan donanım ve sanal yazılımdan oluşuyor xserver. Dilediğiniz gibi donanım değişikliği de yapabiliyorsunuz.

Natro.com da ilgili açıklama;

XServer sunucular, bilinen kiralık sunucu hizmetine bulut mimarisinin benzersiz avantajları eklenerek tasarlanmıştır.
Sanallaştırma teknolojisinin verdiği avantaj, geleceğe dönük donanım ihtiyaçlarınızın önündeki engelleri kaldırmıştır. Bu sayede, bugün standart bir sunucuyla vermeye başladığınız hizmet istediğiniz zaman dakikalar içerisinde çok güçlü bir donanıma ya da daha düşük bütçeli bir bulut sunucusuna kaydırılabilir.
Ayrıca, üstün özelliklerdeki sanallaştırma katmanı size her zaman birçok donanımın veremeyeceği yönetim özellikleri sağlar.

 

VDS (Virtual Dedicated Server) nedir ?

VDS, virtual dedicated server ın kısaltmasıdır yani sanal dedicated sunucu anlamına gelir. Bir web sunucusu yazılım ve donanım desteğiyle parçalanarak birden çok sanal sunucuya dönüştürülür. VDS ler kendilerine ayrılan donanımı kullanır. Diğer VDS in donanımını etkileyemezler. Bu açıdan çok yüksek kaynak kullanmayan siteler için ekonomik çözümdür.