Kategori arşivi: Genel

Adsense oturum açma hatası – Looks like this Google account

Looks like this Google account isn’t associated with an AdSense account. That’s okay. You can either with the Google account associated with AdSense, or sign up for an AdSense account today.

Yukarıdaki hata mesajı ile karşılaşıyor ve adsense panele giremiyorsanız sorun oturum açılmış olan default gmail hesabı adsense hesabınızdan farklı bir hesap olmasıdır.

Sorunu çözmek için tüm gmail hesaplarından oturum kapatın. Sadece adsense hesabınızla oturum açın. Bu şekilde giriş sağlayabilirsiniz.

Sorun bu şekildede çözülmezse farklı bir tarayıcıdan deneyebilirsiniz.

Godaddy hesap sahibini değiştir sorunu

Godaddy de başka bir godaddy hesabından hesabınıza yapılan domain transferinde işlem kimliği ve güvenlik kodu girdikten sonra 2. aşamaya geçemiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayın düzelecektir. Sorun Türkçe arayüzdeki hatadan kaynaklanmakta.

Ana sayfaya gidin. Sol üstten dili İngilizce yapın. İşlemi gerçekleştirin.

ssl sertifikası nedir ?

SSL güvenli giriş katmanı protokolüdür. Secure Sockets Layer  ın kısaltmasıdır. Bu protokol internet üzerinden şifelenmiş veri iletişimi sağlar. Şifreleme esası Açık anahtarlı şifrelemeye dayanır. SSL kısaca veri alışverişi yapan bilgisayarlar arasında şifrelenmiş güvenli bir bağlantı oluşturur.

Bu sistem güvenliğin önemli olduğu web sitelerinde kullanılmalıdır. Ödeme yapılan sitelerde yani eticaret sitelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

SSL koruma sağlayan farklı firmalar var. Rapid SSL, Comodo, VeriSign, GeoTrust bunlarda en bilinenleri.